Designerskie wędkowanie w parku

To nie pierwsza akcja polegająca na „oswajaniu” ludzi z designem. Zaczęło się od od zeszłorocznego „Grzybobrania” w Powsinie,  teraz pomysłodawcy projektu skierowali swoją uwagę… na ryby i wędkowanie. Oczywiście nie ma mowy o tradycyjnym, nieco nudnym sposobie spędzania wolnego czasu, lecz o przybliżeniu warszawiakom tzw. Hand Made-u 3D, czyli tworzenia ‘dopieszczonych’ przedmiotów użytkowych.

 

Ich wykonaniem z włóczki, styropianu albo tektury zajęli się projektanci (La Polka, Fajne Chłopaki, Cyber Kids on Real, Robert Czajka, Natalia Mleczak, Matylda Sałajewska, Ola Mirecka i Jamie Shaw, Michał Jońca, Marta Niemywska&Dawid Grynasz, Marta Wajda, Iza Gkagkanis, Tomek Saciłowski), zaś „łowieniem” i twórczą zabawą z przedmiotami, każdy, kto przybędzie do parku w niedzielę i będzie miał na to ochotę.

 

 

 

Założeniem „Wędkowania” jest przetworzenie przestrzeni parkowej na galerię sztuki i, co podkreślają pomysłodawcy projektu, nie same przedmioty są ważne, ale międzyludzki dialog.  Jest w tym pewna konsekwencja autorów projektu – w „Grzybobraniu” chodziło o zmianę ludzkiego sposobu myślenia i postępowania, zaś w „Wyprzedaży” istotą sprawy były mediacje między lokatorami a popularną Klubokawiarnią Chłodna 25.

 

Pomysłodawczynią projektu jest Iza Rutkowska z Fundacji Form i Kształtów.

Sylwia Wlodyga

jesteśmy częścią StacjaKultura.pl, a ten tekst jest własnością owego serwisu.

Komputery Warszawa

 

 Wydarzenie: Projekt „Wędkowanie”

Gdzie: Park Moczydło, Warszawa

Kiedy: 23 września 2012, godz. 12 – 18