Designerskie wędkowanie w parku

To nie pierwsza akcja polegająca na „oswajaniu” ludzi z designem. Zaczęło się od od zeszłorocznego „Grzybobrania” w Powsinie,  teraz pomysłodawcy projektu skierowali swoją uwagę… na ryby i wędkowanie. Oczywiście nie ma mowy o tradycyjnym, nieco nudnym sposobie spędzania wolnego czasu, lecz o przybliżeniu warszawiakom tzw. Hand Made-u 3D, czyli tworzenia ‘dopieszczonych’ przedmiotów użytkowych.

 

Ich wykonaniem z włóczki, styropianu albo tektury zajęli się projektanci (La Polka, Fajne Chłopaki, Cyber Kids on Real, Robert Czajka, Natalia Mleczak, Matylda Sałajewska, Ola Mirecka i Jamie Shaw, Michał Jońca, Marta Niemywska&Dawid Grynasz, Marta Wajda, Iza Gkagkanis, Tomek Saciłowski), zaś „łowieniem” i twórczą zabawą z przedmiotami, każdy, kto przybędzie do parku w niedzielę i będzie miał na to ochotę.

laptopy poleasingowe Kraków

Założeniem „Wędkowania” jest przetworzenie przestrzeni parkowej na galerię sztuki i, co podkreślają pomysłodawcy projektu, nie same przedmioty są ważne, ale międzyludzki dialog.  Jest w tym pewna konsekwencja autorów projektu – w „Grzybobraniu” chodziło o zmianę ludzkiego sposobu myślenia i postępowania, zaś w „Wyprzedaży” istotą sprawy były mediacje między lokatorami a popularną Klubokawiarnią Chłodna 25.

 

Pomysłodawczynią projektu jest Iza Rutkowska z Fundacji Form i Kształtów.

 

Sylwia WłodygaWydarzenie: Projekt „Wędkowanie”

Gdzie: Park Moczydło, Warszawa

Kiedy: 23 września 2012, godz. 12 – 18