Karnawałowe przybieranie masek…

Skąd jednak się wywodzi? Jego korzeni należy doszukiwać się już w starożytności, albowiem nazwę zaczerpnął od carrus navalis – wozu w kształcie okrętu, biorącego udział w procesji egipskiej władczyni nieba i ziemi: Izydy. Z racji tego, że boginię utożsamia się z grecką Demeter, owa maskarada wiąże się również z obrzędami agrarnymi oraz kultem płodności. Archetypową cechą karnawału jest jego zespolenie z tańcem.

Period tzw. zimowych zabaw, balów, maskarad tudzież pochodów rozpoczyna się równocześnie z chrześcijańskim świętem Trzech Króli i kończy w środę Popielcową. Prym w różnego rodzaju widowiskach wiodą Rio de Janeiro, Notting Hill w Londynie oraz Wenecja. Laptopy poleasingowe

Na poniższych filmikach zobaczycie bajeczne widowiska z powyższych trzech krajów:

Rio de Janeiro w Brazylii

Notting Hill w Londynie

Wenecja we Włoszech

Do naszej kultury poczynają przenikać, acz stopniowo, elementy tradycji karnawałowej z różnych zakątków świata. Nie są jeszcze aż tak malownicze i bogate, jednak z roku na rok coraz bardziej zauważalne. Na chwilę obecną nie organizuje się w Polsce tzw. ulicznych pochodów, jedynie bale maskowe lub imprezy klimatyczne pozwalają swoim uczestnikom przywdziać ową maskę tudzież oddać się szaleństwu kuriozalnych strojów i różnorakich akcesoriów. Karnawał jest zatem niepowtarzalną szansą dla tej części społeczeństwa, która pragnie ukazać światu swoje nowe, dotąd nikomu nieznane oblicze. Umożliwia spełnienie drzemiących w ich sercach fascynacji.

Autor Alicja Paluch

Jesteśmy częścią StacjaKultura.pl i sponsoruje nas Wynajem laptopów