Kokigami – sztuka zdobienia penisa

Ciężko wywnioskować skąd w Japonii pojawił się pomysł na Kokigami. Naukowcy mają na ten temat dwie teorie. Pierwsi twierdzą, że powstała ona na podstawie sztuki składania papieru (origami) drudzy zaś, że jej początków należy szukać w wycinankach. Na ślad Kokigami można natrafić w dawnych obrazach erotycznych zwanych shunga. Tam widać wyraźnie, że mężczyźni dekorowali swoje przyrodzenie za pomocą papieru. Pierwsze obrazy tego typu pochodzą z VIII wieku.

Według zapisków Kokigami było głównie stosowane na członek pana młodego, który tym samym miał być darem małżeńskim i należała mu się stosowna oprawa. Na początku stosowano do tego celu jedwabnych wstążek, aby z czasem wykorzystać papier. To w nim wycinano zwierzęta lub mityczny stwory. Jednak na takie praktyki było stać głównie arystokrację i dopiero w XVIII wieku, kiedy to cena papieru spada Kokigami zyskuje popularność w niższych warstwach społecznych w Japonii.  Wynajem laptopów

Obecnie sztuka może nie przeżywa swojego renesansu, ale zainteresowanie nią jest, gdyż w 2011 roku na rynku wydawniczym pojawił się publikacja na ten temat –  KOKIGAMI – Performance Enhancing Adornments for the Adventurous Man”. Niestety do Polski to dzieło nie trafiło, a szkoda, gdyż można było w nim znaleźć techniki wykonania takich dzieł. Jednak nadal jest ono dostęna w sklepie Amazaon. Jeśli więc zainteresował Was ten temat to zapraszam.

Autor Dawid Nawrocki

Sponsoruje nas AMSO Rent wynajem komputerów, a jesteśmy częścią StacjaKultura.pl